Коли відсутній якісний мобільний зв'язок, виникають проблеми з доступом до інтернету. Завдяки деяким способам можна усунути ці труднощі. На сьогодні посилення сигналу 4G можливо навіть у тих зонах, де немає якісного стільникового зв'язку. Забезпечення бездротового доступу до мережі дасть змогу використовувати всесвітню павутину для особистих цілей, а також для роботи.
У цій темі розповімо про повільний мобільний інтернет, його причини та способи, як посилити сигнал 3g/4g.
Багато заміських районів передбачають поганий стільниковий зв'язок і неякісне покриття. З такими проблемами часто стикаються дачники, жителі сіл, власники котеджів, а також господарі об'єктів, розташованих за межею міста (готельні комплекси, кемпінги, автозаправні станції, магазини тощо). Слабкий сигнал інтернету часто характерний для горбистих районів, розташованих поблизу лісових масивів або в низині.
Виникнення подібних проблем можливе і в межах міста. Найчастіше повноцінно користуватися інтернетом неможливо в щільно забудованих районах, також це характерно для цокольних поверхів, підвальних приміщень, підземних паркінгів тощо.
Перед тим як підвищити швидкість 4G, необхідно розібратися з причинами, які не дають повноцінно користуватися мобільним інтернетом. Далі розповімо про головні моменти, які призводять до нестабільного і поганого 4G сигналу.
Першою причиною є далеко розташовані вишки мобільних операторів від об'єктів. Переважно це стосується дачних ділянок і невеликих селищ.
Щільно забудовані райони — це ще один чинник поганого інтернету. Це пояснюється тим, що більша частина сигналу відбивається від об'єкта і лише невелику його кількість отримує ваш пристрій.
До ще однієї причини можна віднести вид матеріалу, що використовується для спорудження будівлі, і товщину стін. Наприклад, для матеріалу у вигляді металевого сайдинга характерне хороше відбиття сигналу. За наявності товстих стін у приміщенні також неможливе отримання позитивного ефекту.
До важливого моменту можна віднести розташування вашого об'єкта. Якщо місцем розташування вашої будівлі є яма, а вишка знаходиться на вищому рівні або на схилі, в такому випадку сигналу досить важко надходити до вашого пристрою.
Пристосування, призначені для посилення сигналу, представлені двома групами у формі пасивних і активних пристроїв.
Активними підсилювачами є різні типи репітерів, які ще називаються ретрансляторами. Цим девайсам можна дати характеристику більш складних і професійних пристосувань. Прилади для посилення мобільного інтернету та 4G сигналу передбачають комплект, у який входить зовнішня та внутрішня антени, репітер 4G, блок живлення і дроти.
Як вибрати репітер? Такі пристрої відрізняються досить простим принципом роботи. Зовнішня антена сприяє вловлюванню слабкого сигналу з подальшим передаванням його на ретранслятор для дублювання. Внутрішня антена, яка розташована всередині приміщення, роздає посилені дані, отримані від репітера.
До переваг цих варіантів можна віднести швидке посилення сигналу. Репітери передбачають різну площу покриття (50-2500 м2). Особливості покриття визначаються типом пристрою та кількістю внутрішніх антен.
Недолік такого варіанту — висока ціна, яка, однак, повною мірою виправдана отриманим результатом. Важливим моментом є встановлення зовнішньої антени таким способом, щоб вона була спрямована до базової станції. Крім цього, необхідно звернути увагу на коаксіальний кабель, а точніше його довжину. Довший дріт говорить про сильніший коефіцієнт загасання.
Можливе використання й іншого способу для збільшення швидкості мобільних даних 3G і 4G. Підсилювальна антена 4g дасть змогу розмовляти телефоном, а також спілкуватися за допомогою месенджерів навіть за наявності слабкого голосового зв'язку та перешкод. До найпоширеніших варіантів використання антен можна віднести:
Антенний пристрій, під'єднаний до USB-модему і роутера Wi-Fi. В основу системи входять три елементи у вигляді вуличної антени, USB-модема з наявністю sim-карти і підтримки 4G, роутера вай-фай. Встановлення здійснюється із зовнішнього боку приміщення на рівні віконної конструкції, на покрівлі або щоглі. Антену необхідно направити таким чином, щоб вона дивилася в бік базової станції. Більш високе розташування сприяє більшому посиленню. Для антени характерне приймання сигналу, який через кабель надходить до модему для інтернету з сім картою. Результатом посилених даних є потужний мобільний інтернет.
Антена МІМО з під'єднанням до 3G/4G роутера. У цій ситуації місцем розташування підсилювального виробу виступає вулиця, характерне передавання поліпшеного сигналу через кабель у приміщення.
Деякі користувачі, ставлячи собі запитання: «Як посилити сигнал 4G?», віддають перевагу підручним засобам для виготовлення саморобних антен. Такий спосіб підійде для власників кнопкових мобільних пристроїв. Необхідно володіти хоча б базовими навичками в інженерії, щоб не пошкодити телефон.
Необхідно використання мідного дроту 40-45 см, коаксіального кабелю, фанери, болтів або саморізів, ізоленти, пасатижів.
Взявши дріт, потрібно відміряти рівну кількість проміжків, приблизно по 5 см, з подальшим закріпленням цих місць пасатижами. Наступним етапом оголошується зачистка кінців коаксіального дроту. У центральну частину між двома ромбами слід спрямувати дріт з подальшим приєднанням його за допомогою м'якого припою. Таким чином, дріт є продовженням антенного пристрою.
Антена встановлюється на даху об'єкта з подальшим спрямуванням у бік базової станції. Під'єднання кабелю до телефона відбувається за допомогою спеціального циліндричного роз'єму.
На практиці краще використовувати спеціальні пристосування для посилення 4G, які можна купити в спеціалізованих магазинах. Виробники надають гарантію на таку продукцію, вони мають конкретні технічні характеристики та призначені для певних цілей. Перед купівлею краще проконсультуватися з фахівцем, який допоможе підібрати підсилювач відповідно до ваших потреб.