Ретранслятор мобільного зв'язку дозволяє покращити якість сигналу та збільшити зону покриття у потрібній місцевості. Таким чином, за допомогою GSM репітера можна вирішити наступні завдання:
усунути «сліпі» ділянки у зоні покриття;
збільшити зону мобільного зв'язку у потрібному напрямку;
підвищити якість та стабільність сигналу (відповідно і швидкість передачі інформації).
Принцип роботи
GSM репітер - підсилювач мобільного зв'язку, оснащений зовнішньою та внутрішньою антенами. За допомогою зовнішньої антени, яка спрямована на базову станцію, пристрій приймає сигнал, після чого посилює та передає за допомогою внутрішньої антени абоненту. За таким же принципом сигнал від абонента передається на станцію мобільного зв'язку.
Як бачимо, принцип роботи досить простий, але пристрій має складну конструкцію з використанням високочастотних елементів, які забезпечують правильне функціонування. Варто враховувати, що у бюджетних репітерах можуть бути відсутні фільтри, авторегулювання потужності та рівня посилення, а також захисні системи, що дозволяють обходити перешкоди.
Підсилювач сигналу мобільного зв'язку стане чудовим рішенням для наступних ситуацій:
якщо в більшій частині будинку чи офісу сигнал добре ловиться, але є певні ділянки, де він переривається чи слабшає;
якщо потрібно збільшити покриття WiFi від 3G 4G модему чи роутера (можна використовувати як один, так і кілька ретрансляторів);
якщо потрібна модернізація однодіапазонної мобільної мережі (використання дводіапазонного репітера дозволить модернізувати мережу, не змінюючи роутер);
в офісних приміщеннях або квартирах із хитромудрим плануванням, коли перекриття стають на заваді сигналу і утворюють «сліпі» зони.
У місцях, де мережа мобільного оператора майже не ловиться, раціонально використовувати ретранслятор. Це можуть бути території просто неба (дачна ділянка, сад, зона відпочинку та інші) або в будинках (підвальні поверхи, цокольні приміщення, залізобетонні споруди, в яких стіни екранують сигнал).
Існують GSM репітери для різних форматів зв'язку 2G, 3G, 4G. Хоча технологія четвертого покоління не використовується для голосового спілкування, ретранслятор все одно покращує відповідні характеристики смартфона.
Вибираючи репітер стільникового зв'язку, необхідно чітко розуміти особливості та відмінності мереж різних поколінь:
2G - стандарт, який передбачає голосове спілкування та SMS;
3G - дозволяє використовувати мобільний зв'язок для доступу до всесвітньої мережі, але з певними обмеженнями;
4G (LTE) - надає підключення до швидкісного інтернету, забезпечуючи також голосове спілкування;
5G – на стадії тестування та обмеженого покриття, але обіцяє порадувати високошвидкісним інтернетом з новими можливостями.
Таким чином, варто вибирати ретранслятор відповідно до призначення та поставленого завдання. Для покращення голосового зв'язку в селі або віддалених місцевостях з дуже поганим сигналом можна використовувати стандартний репітер GSM. Але якщо вам потрібно організувати мобільний інтернет в заміському котеджі або на дачі, знадобиться більш просунутий пристрій - підсилювач репітер мобільного зв'язку 4G.
GSM репітери можуть бути широкосмуговими та односмуговими. Останні покращують сигнал одного оператора, повторюючи встановлений радіодіапазон. Такі пристрої вважаються дещо застарілими та програють у популярності широкосмуговим підсилювачам, здатним ретранслювати всі частоти, а також налаштовувати потужність радіохвилі вручну.
Сучасні репітери також поділяють на:
аналогові - призначені для використання у побуті;
цифрові - професійні (надають можливість дистанційного керування, але відрізняються вищою ціною).