Кошик
530 відгуків

Що таке репітер для посилення мобільного зв'язку та які вони бувають?

Що таке репітер для посилення мобільного зв'язку та які вони бувають?

Невід'ємною частиною нашого повсякденного життя вже давно стали стільниковий зв'язок та інтернет. Відсутність швидкого та надійного мобільного доступу до інформації, служб та людей – справжня катастрофа для сучасної людини. Однак кожен хоча б одного разу стикався з такими неприємними моментами:

  1. Зникнення сигналу при поїздці за місто, який можна знайти лише на певній височині.

  2. Поява «мертвих» зон в офісі, де неможливо повноцінно працювати.

  3. Обрив мобільного інтернету в одній із кімнат житла.

  4. Відсутність сигналу в магазині чи торговому центрі, і, як наслідок, неможливість зателефонувати рідним та запитати про перелік необхідних для покупки товарів.

Такі незручності несприятливо позначаються не тільки на окремих користувачах послуг операторів зв'язку, а й погіршують якість роботи цілих компаній. Вирішити проблеми з перешкодами допоможе підсилювач мобільного зв'язку. Про особливості даних пристроїв ми розповімо далі.

Що таке репітер?

GSM репітер це спеціальний пристрій для прийому, посилення та ретрансляції сигналу стільникового зв'язку або бездротового інтернету. Це необхідно для розширення зони покриття. Принцип роботи репітера полягає в наступному:

  1. Сигнал від вежі базової станції оператора надходить на зовнішню антену, а потім по кабелю передається в репітер. Поступово він загасає, тому чим довший кабель, тим гірше.

  2. Репітер посилює дані, що надходять, і передає на внутрішню антену. Саме від неї мобільні пристрої одержують сигнал.

У великих приміщеннях рекомендовано використовувати одразу кілька антен. При виборі оптимальних пристроїв слід враховувати рівень зовнішнього сигналу та частотний діапазон. На якість та стійкість зв'язку можуть несприятливо впливати такі фактори:

  • відстань від джерела сигналу;

  • товщина стінок будівель;

  • рельєф місцевості;

  • розташування під землею;

  • рівень забудови території.

Установка підсилювачів можлива у будь-якому зручному місці, наприклад, у приміщенні, на вулиці, у транспортному засобі. В результаті ви зможете покращити якість сигналу всередині та зовні будівель.

Які переваги репітерів?

Сучасний GSM підсилювач здатний впоратися з багатьма проблемами зі зв'язком, у тому числі перешкодами та поганою якістю. Серед головних переваг слід зазначити такі моменти:

  • можливість забезпечення зв'язку в місцях із поганим рівнем сигналу;

  • можливість встановлення в різних місцях, що суттєво розширює сферу застосування пристрою;

  • зменшення рівня електромагнітного випромінювання від мобільних телефонів;

  • збільшення терміну служби акумуляторів мобільних гаджетів.

У продажу представлений широкий модельний ряд виробів із різними конфігураціями та спеціалізованими функціями.

репітер мобільного зв'язку

Види репітерів: широкосмугові, односмугові та селективні 

Для кожного стандарту зв'язку виділяється певний діапазон частот, який ділять на вузькі проміжки – смуги каналу. Репітери бувають наступних видів:

  1. Широкосмугові. Поширений різновид, який підтримує всі смуги зазначеного стандарту зв'язку.

  2. Односмугові. Пристрої підходять до роботи з певними операторами зв'язку, оскільки приймають лише їх сигнал. Купити зараз таку модель досить складно.

  3. Селективні. Широкосмугові пристрої з наявністю можливості ручного калібрування. Вони добре зарекомендували себе при роботі на лінії певного оператора. При цьому інші сигнали посилююче обладнання відсікає.

Вартість селективних репітерів вища, ніж інших різновидів. Ці моделі можуть мати цифровий або програмний інтерфейс керування.

Який репітер вибрати: аналоговий, цифровий чи оптичний?

Найбільш поширеним типом підсилювачів зв'язку вважаються аналогові. До їх переваг варто віднести простоту та надійність, а також мінімальну кількість налаштувань для забезпечення нормальної роботи системи. Органи управління розташовуються на корпусі девайсу. Функція дистанційного керування не підтримується, в результаті керувати складними системами з великим числом підсилювальних пристроїв досить непросто.

Більш складними апаратами є цифрові репітери мобільного зв'язку. Вони підтримують дистанційне керування. Програмний інтерфейс дозволяє налаштувати велику кількість параметрів посилення, а також керувати групою ретрансляторів, що функціонують в одній системі. Цей момент дуже важливий задля забезпечення коректної роботи великих ТРЦ, промислових підприємств. Деякі моделі пристроїв належать до селективних, тому можливий вибір певної частотної смуги.

Для передачі високочастотних сигналів по оптоволоконним лініям використовують оптичні репітери. Це дорогі пристрої, які використовуються лише в професійних сферах.

Скільки коштує підсилювач сигналу мобільного зв'язку?

Завдяки демократичному ціноутворенню можна купити кишеньковий вай фай роутер 4G, панельні 4g антени mimo до нього або Gsm репітер недорого. При цьому варто враховувати, що чим дорожчий апарат, тим краще його технічні характеристики та система налаштування параметрів посилення. Універсальні моделі ретрансляторів, як правило, підтримують усі діапазони частот і призначені для посилення всіх стандартів мобільного зв'язку та інтернету. Якщо ж ви шукаєте бюджетні рішення, то отримаєте апарат із мінімумом налаштувань, низьким коефіцієнтом та невеликою вихідною потужністю.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner