Електронні сім-карти eSIM з'явилися в Україні порівняно недавно – у 2020 році, але вже набирають популярність. Ця технологія все активніше використовується в усьому світі – впроваджується відомими виробниками смартфонів та завойовує довіру споживачів. Найближчим часом електронні сімки будуть у більшості нових смартфонів, значно розширюючи можливості гаджетів та надаючи користувачам додатковий комфорт.
Електронна сім-карта або есім - це маленький чіп усередині телефону, який працює за принципом бездротового обміну даними, як NFC. Наприклад, віртуальна банківська картка зберігає всі необхідні дані, щоб ви могли розплатитися на касі, просто приклавши смартфон до терміналу. За таким же принципом працює e-SIM: у телефоні немає фізичної сімки, але є спеціальний чіп, який містить дані про операторів, телефонні номери, тарифи тощо. Джерелом живлення для вбудованого чіпа е-сім слугує акумулятор смартфона.
Як і звичайна сім-карта, eSIM дозволяє вам користуватися стільниковим зв'язком та мобільним інтернетом, але на відміну від фізичного носія її не можна зламати, неправильно вставити або втратити.
При необхідності ви можете міняти телефонний номер та мобільного оператора багато разів, записуючи на електронну сімку нові дані. Зробити це можна за кілька хвилин дистанційно, маючи при собі лише смартфон, який підтримує цю технологію, та підключення до інтернету.
Сьогодні технологію eSIM підтримують нові смартфони, планшети, «розумні годинники». Як правило, це флагмани – просунуті моделі останніх випусків. Уточнити наявність у телефоні есім можна на сайті компанії-виробника. Вставити або вийняти електронну сімку не можна - потрібно одразу вибирати модель із вбудованим чіпом. При підключенні послуги на електронну сім-карту записуються дані абонента у форматі QR, зберігаючи всю інформацію профілю.
За допомогою однієї eSIM можна створити до п'яти профілів на різні номери, вибираючи мобільного оператора за власним бажанням. Однак в один і той же момент активним може бути один профіль, а інші блокуються (поки ви не захочете зробити якийсь з них основним). Паралельно можна використовувати і свою стару фізичну сім-картку.
Технологія eSIM швидко розвивається та активно впроваджується багатьма брендами. Однак, як і будь-які нововведення, вона має свої переваги та недоліки.
Серед плюсів використання eSIM:
Щоб вставити або переставити фізичну сімку, потрібно розбирати телефон за допомогою шпильки або спеціального ключа, що, звичайно ж, незручно. За наявності чіпа е-сім нічого цього робити не потрібно: просто активуйте електронну сім-карту та внесіть потрібні дані.
Е-сімка може зберігати одночасно п'ять ваших номерів, наприклад, робочий, домашній, роумінг, з тарифом для безлімітного інтернету тощо. І хоча в конкретний момент активним може бути лише один номер, ви можете між ними швидко перемикатися.
Віртуальну сім-карту неможливо втратити – лише разом із самим смартфоном. А якщо телефон буде втрачено або вкрадено, ваші особисті та фінансові дані захистить блокування.
Користувачі, які мають кілька гаджетів з технологією е-сім, можуть використовувати для них один і той же номер. Наприклад, це може бути смартфон, планшет і розумний годинник.
При виробництві смартфонів технологія дозволяє відмовитися від комірки під фізичну сім-карту. Це не тільки заощаджує корисну площу, а й підвищує захист девайсу від попадання вологи та пилу.
Варто зазначити, що у технології е-сім є кілька особливостей:
На сьогоднішній день далеко не всі моделі смартфонів підтримують eSIM. Якщо у вашому гаджеті немає вбудованого чіпу, то вставити його не вийде. (Вибір моделей з е-сім поки що не дуже широкий, але це лише питання часу).
При використанні еСім не можна перенести номери, переставивши фізичну картку – потрібно звикати до хмарного сховища. Це не те, щоб недолік, але для людей, яким складно ламати звички, може виявитися мінусом.
Цю технологію надають чотири українські оператори - Водафон, Київстар, Лайфсел та 3Mob. Можна використовувати один або кілька різних - на свій вибір. Детальніше про нюанси підключення та тарифи можна дізнатися на офіційних сайтах перерахованих вище компаній.
Зробити налаштування електронної сім-карти не складніше, ніж фотографію: просто наведіть камеру смартфона на штрих-код або BIDI, який надасть вам мобільний оператор – захоплена конфігурація конвертується в е-сім на вашому гаджеті.
Після цього потрібно вибрати декілька опцій, запропонованих системою: чи використовуватимете е-сім тільки для інтернету чи також і для дзвінків, в якості одної телефонної лінії чи паралельно з іншою (у додатковому профілі eSim або на звичайній сім-карті). Якщо ви плануєте зробити кілька телефонних ліній, одну з них потрібно призначити основною.
Електронну сімку можна налаштовувати багато разів, використовуючи для роботи з українськими або зарубіжними операторами (це визначається конфігураціями при налаштуванні). Така можливість є особливо актуальною для мандрівників, які часто бувають за кордоном і хочуть користуватися найвигіднішими тарифами.
У технології eSim велике майбутнє. На сьогоднішній день її використовують на багатьох пристроях, окрім планшетів та телефонів, а вже в недалекому майбутньому на основі eSim будуть створюватися мережі BigData, які застосовуються в системах смарт-будинків, інтернету речей тощо. Наприклад, можна буде віддалено керувати інженерними системами або побутовою технікою, зокрема автономним опаленням. А якщо ви хочете вже сьогодні отримати швидкий доступ у всесвітню мережу, наш магазин пропонує купити 4g модем під сім карту, стаціонарний 4G WiFi роутер і антену для мобільного інтернету за доступними цінами.