Кошик
501 відгук

Що обрати для мобільного інтернету: 4G USB-модем чи смартфон із точкою доступу Wi-Fi?

Що обрати для мобільного інтернету: 4G USB-модем чи смартфон із точкою доступу Wi-Fi?

USB модеми для мобільного інтернету стають сьогодні звичайною справою, хоча ще десять років тому ніхто й не мріяв про такі можливості. Компактний пристрій, який зручно носити із собою, забезпечує доступ до мережі бездротового інтернету з будь-якого місця, де є покриття зв'язку мобільного оператора.

До чого тут USB?

USB (Universal Serial Bus) – представляє собою інтерфейс для обміну даними та підключення периферійних пристроїв.

Роз'єми USB є практично у всіх ноутбуків, персональних комп'ютерів і планшетів (один або відразу декілька). За допомогою них підключається мишка, флешка, а також різні пристрої через кабель (смартфон, принтер, powerbank та інші).

Таким же способом через роз'єм ЮСБ можна підключити мобільний модем для доступу до всесвітньої мережі.

USB модем для інтернету

юсб модем

Сьогодні можна придбати USB модем 4g із сім картою або без неї (універсальні моделі). В останньому випадку можна встановити сім-карту будь-якого оператора або змінювати їх при необхідності.

Як правило, у кожній місцевості певна компанія надає найкраще покриття стільникового зв'язку – це варто враховувати при покупці модему. Крім того, важливо заздалегідь ознайомитись з тарифами різних операторів та вибрати для себе оптимальні. Купуючи пристрій, можна придбати відразу і сім-карту з безлімітним інтернетом до нього. Перевага в тому, що вам не потрібно здійснювати налаштування перед тим, як під'єднати модем до ПК. Достатньо просто вставити його в роз'єм і почекати, поки програмне забезпечення автоматично встановиться.

Проблема, яка може виникати під час використання мобільного модему – це слабкий сигнал у певних місцях. Щоб поліпшити його, можна використовувати зовнішню підсилюючу антену, вибираючи модем зі спеціальним роз'ємом для її підключення.

Смартфон для мобільного інтернету

Більшість сучасних телефонів можна використовувати як мобільний модем і навіть вай-фай роутер (роздавати інтернет різним пристроям). Налаштувати такий режим нескладно: достатньо зайти в налаштування смартфона і увімкнути роздачу інтернету через вай-фай, придумати ім'я для своєї мережі та задати пароль. Після цього мобільний телефон можна використовувати в режимі маршрутизатора, отримуючи доступ до всесвітньої мережі на персональному комп'ютері, ноутбуці або планшеті.

як підключити точку доступу на смартфоні

Як правило, смартфон забезпечує гарну якість зв'язку, але це залежить не тільки від самого приладу, а також від оператора мобільного зв'язку, конкретного регіону, обраного тарифу. Користувачі, які часто подорожують або їздять у відрядження, купують сім-карти кількох операторів одразу і змінюють їх залежно від покриття в регіоні.

Існують і мінуси використання смартфона у якості маршрутизатора. Насамперед, у режимі роздачі інтернету заряд акумуляторної батареї швидко витрачається, тому потрібно передбачити можливість заряджання телефону від мережі або наявність павербанку. Крім того, на відміну від мобільного модему смартфон не має роз'ємів для підключення зовнішньої підсилюючої антени. Якщо ви захочете посилити слабкий сигнал, то не зможете скористатися антеною – тільки репітером, який коштує значно дорожче та працює лише від електромережі.

Як роздати інтернет із телефону

Давайте докладніше зупинимося на підключенні доступу до всесвітньої мережі через смартфон, оскільки ця функція часто потрібна у повсякденному житті. Для роздачі інтернету на комп'ютер або ноутбук можна використовувати мережу Wi-Fi або кабель USB.

Оскільки в старих телефонах така функція не закладалася, доводилося користуватися сторонніми програмами, але сучасні девайси в цьому питанні є цілком самодостатніми.

Щоб роздати мобільний інтернет з телефону на операційній системі Android, виконайте такі кроки:

  1. Через «Налаштування» зайдіть у розділ «Бездротові мережі» та натисніть кнопку «Ще». У списку функцій виберіть «Режим модему».

  2. Щоб роздавати інтернет через вай-фай, потрібно активувати та налаштувати відповідну функцію – «Точка доступу Wi-Fi». Для цього перейдіть до її параметрів.

  3. Зайдіть у розділ «Керувати дозволеними пристроями» і натисніть на «Підключати всі пристрої» (це позбавить вас необхідності вручну додавати кожен гаджет, який потрібно підключити).

  4. Зайдіть у налаштування і впишіть бажане ім'я мережі, а також введіть пароль входу.

  5. Залишилося лише «Зберегти» налаштування, поставити галочку для активації точки доступу та підключитися до мережі вай-фай з ноутбука або комп'ютера.

Що вибрати – смартфон чи мобільний модем?

Швидше за все, смартфон у вас вже є, тому питання полягає в тому, що краще: обмежитися використанням телефону у якості Wi-Fi роутера або придбати мобільний модем USB.

Якщо доступ до всесвітньої мережі потрібен вам в очікуваних ситуаціях на недовгий час - вдома, в офісі, в громадському транспорті, під час прогулянок містом або в інших місцях, де є хороший сигнал і можливість підзарядки гаджета, можна задовольнитися смартфоном і обійтися без зайвих витрат на модем USB.

Якщо ви часто їздите у відрядження, подорожуєте або відпочиваєте за містом, де якість сигналу не завжди на висоті, краще купити модем 4g і до нього підсилюючу антену. Цей набір девайсів дозволить вам також організувати бездротову мережу інтернету на дачі, в заміському котеджі або сільській місцевості зі слабким сигналом.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner