Кошик
508 відгуків

Що таке інтернет 5G і чим він відрізняється від 4G

Що таке інтернет 5G і чим він відрізняється від 4G

Потреба у високих швидкостях передачі даних назріла вже давно. Однак доцільність впровадження 5G досі викликає суперечки. Виною цьому є слабке розуміння користувачів того, навіщо міняти мобільний роутер Wi Fi 4G на щось нове та невідоме.

 

У чому відмінність 4g від 5g

Щоб реально зіставити 5G vs 4G, потрібно розібратися з усіма нюансами, починаючи з основ. Радіоспектр поділяється на частотні смуги, які мають відмінні особливості. Зростання частоти сприяє підвищенню ємнісних показників, а також швидкості передачі даних. До того ж зменшується завантаженість мережі, збільшується спрямованість. На високих частотах знижується спотворення та кількість шумів, мінімізуються затримки, досягається відмінна швидкість передачі. Несприятливий вплив сторонніх радіосигналів, які йдуть паралельно, зводиться до мінімуму.

Четверте покоління використовує діапазон до 6 ГГц, а високочастотна технологія 5G - діапазон від 25 до 300 ГГц. Класичні 4G станції постійно розповсюджують сигнал у всіх напрямках, охоплюючи велику площу, але витрачаючи при цьому частину енергії даремно.

А що таке 5G та які його основні відмінності? Вишки сигналу п'ятого покоління мають менший радіус дії, при цьому можливе точне регулювання спрямованості. Велику кількість підключень можна забезпечити шляхом встановлення на вежу потрібної кількості компактних антен. До переваг мереж 5G відносять гнучкість адаптації до контенту, який передається. При цьому енерговитрати вишки регулюються з урахуванням обсягу трафіку, що використовується.

 

Швидкісні відмінності

У плані швидкісних показників інтернет 5G безперечно виграє, адже його швидкість приблизно в 20-100 разів вища. При цьому є невелика умова – нерухомість підключених пристроїв. Реальні цифри можуть відрізнятися, оскільки є багато чинників, які негативно впливають на кінцеве значення параметра.

швидкість інтернету 5g

Мінімальна швидкість завантаження даних у мережі 4G становить близько 10 Мбіт/с. При використанні п'ятого покоління це значення сягає 100 Мбіт/с. Це теоретичні дані за оптимальних умов. Навіть при найнесприятливіших ситуаціях перевага у швидкості очевидна і це вражає.

 

Технологія 5g: сфера застосування

Перспектива використання п'ятого покоління зв'язку відкриває перед людьми нові можливості. Все, що робилося зі швидкістю передачі 4G, можна робити і далі, але вже набагато комфортніше, наприклад, обмінюватися файлами, завантажувати медіа, передавати об'ємний контент практично миттєво. Всі процеси йдуть набагато швидше, плавніше і реалістичніше. Любителі ігор з великою роздільною здатністю, відеодзвінків та відео у високій якості, безсумнівно, оцінять нові можливості.

Швидкість інтернету 5G дозволяє підключати значну кількість пристроїв без її просідання, а також використовувати в домашньому просторі технології, які раніше були недоступні. Застосування мереж п'ятого покоління відкриває широкі можливості розвитку в різних галузях, таких як:

  • організація виробничих процесів із підвищеним рівнем безпеки та ефективності;

  • надання медичних послуг у сільській місцевості на належному рівні;

  • створення безпілотного транспорту;

  • покращення ситуації з екологією;

  • покращення якості роботи екстрених служб;

  • створення розумних будинків та навіть міст.

використання 5g

Перспективи впровадження мереж п'ятого покоління дозволять вивести життя на більш високий рівень у більшості сфер діяльності. Використання швидкості 5G надасть можливість мобільним операторам створювати нові послуги, пропонувати гнучкі тарифи, які налаштовуються під різні типи пристроїв та види трафіку. Незважаючи на всі переваги мереж нового покоління, не варто скидати з рахунків 4G, оскільки потенціал цієї технології розкрито не повністю і попереду нас, можливо, чекає багато цікавого.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner