Кошик
495 відгуків

Що таке антена MIMO і які її особливості

Що таке антена MIMO і які її особливості

Швидкість та стабільність мобільного інтернету залежить від пропускної спроможності базової станції, яка визначається ємністю каналу та частотою, що використовується. Радіочастотні ресурси завжди обмежені, тому для підвищення швидкості сигналу компанії часто використовують додаткові пристосування.

 

Що таке антена MIMO

Для антени 4g MIMO характерні множинні входи та виходи, що вигідно відрізняє її від SISO – технології з єдиним входом та виходом.

Ідеальним варіантом прийняття сигналу від базової станції є пряма видимість - відсутність висотних будівель та інших перешкод, які сигнал повинен оминати різними способами. Однак у більшості випадків існують перешкоди і це збільшує час відгуку. Крім того, пакети даних можуть губитися: у таких випадках обладнання користувача знову запитує інформацію та очікує. Все це знижує комфорт та ефективність користування інтернетом.

Застосування MIMO дозволяє створити відразу два потоки даних (дубльованих) по тому самому каналу. Для цього і базова станція, і користувальницьке обладнання повинні підтримувати технологію, що використовується.

Сьогодні широко поширена найпростіша конфігурація антени МІМО 4g - 2х2, але, крім неї, є й інші варіанти (4х4, 8х8 та інші). Для прийняття кожного потоку інформації потрібна окрема антена, тому модифікація 2х2 передбачає два пристрої для прийому даних і стільки ж на віддачу. Базова станція містить вісім антен, що дозволяє передавати інформацію чотирма потоками. Складнощі можуть виникнути з користувацьким обладнанням, адже через невеликі габарити корпусу девайс не вміщує більше чотирьох антен.

Щоб зрозуміти, чи підтримує роутер чи модем технологію MIMO (2х2), зверніть увагу на кількість роз'ємів для зовнішньої панельної антени 4g MIMO – їх має бути два.

mimo антенаЩо таке антенна mimoяк влаштована антена mimo

 

Як працює антена MIMO

Як влаштовано антену MIMO та які особливості її роботи? Дана технологія забезпечує передачу сигналу у двох поляризаціях - горизонтальній та вертикальній, та ще й під різними кутами (щоб краще оминати перешкоди). Як правило, звичайна антена приймає сигнали лише у вертикальному напрямку, через що якісь дані губляться. МІМО можна порівняти з двома пристроями, розміщеними в одному корпусі.

Іноді можна почути про спроби прискорити передачу даних шляхом розміщення двох антен у різних положеннях: одна встановлюється вертикально, а друга горизонтально. Подібні дії дають мінімальний ефект, що практично не відчувається. Набагато краще придбати модель MIMO, в ідеалі на друкованій платі.

Переваги використання MIMO:

  1. Основне завдання, яке вирішує дана технологія – збільшення швидкості мобільного інтернету. Це дуже ефективний спосіб, проте не чекайте від нього неможливого. Антена 4g MIMO здатна прискорити мобільне з'єднання на 30-35% (але не в кілька разів, як іноді очікується).

  2. Пристрої можна використовувати для збільшення швидкості 4G LTE, Wi-Fi, 3G, WiMAX.

  3. Оскільки MIMO антена забезпечує кілька потоків даних, стабільність сигналу значно підвищується. Якщо говорити про якість сигналу, він справді покращується в кілька разів.

  4. Технологія дозволяє операторам мобільного зв'язку збільшити пропускну спроможність станції, не розширюючи канал. Головне, щоб пристрої користувачів також підтримували MIMO.

Ця технологія була винайдена відносно недавно - у середині вісімдесятих років, проте вже набула великого розвитку. Сьогодні питання стоїть про одночасне використання 64 потоків інформації, але і це далеко не межа.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner