Багато мешканців сіл мріють про швидкісний інтернет. Як відомо, часто у сільській місцевості переглядати фільми у високій якості не виходить, швидкість дозволяє лише відвідувати сайти та спілкуватися у соцмережах. У цій темі поговоримо про те, як провести інтернет у село та особливості підключення у такій місцевості.
Багато хто запитує: «Який інтернет можна підключити в селі для отримання стабільної швидкості?». Цю проблему можна вирішити за допомогою 3-х варіантів:
супутниковий;
3G та 4G;
провідна мережа.
Такий різновид підключення в сільській місцевості досить рідкісний і не завжди відповідає очікуванням. Дротовий інтернет в селі буде актуальним для тих, хто потребує великого трафіку.
До переваг такого виду можна віднести високу швидкість. Це рішення є найшвидшим варіантом. Однак варто враховувати, що в певних ситуаціях швидкість може лише ненабагато перевищувати значення для бездротового підключення. До недоліків можна віднести момент у вигляді залежності від обриву ліній та очікування під час ремонтних робіт.
Підключення інтернету кабелем у приватну нерухомість обійдеться від 1500-2000 гривень, вартість щомісячної абонплати становить від 200 грн.
Забезпечення бездротового інтернету в селі можливе за наявності мобільних операторів Київстар, Vodafone, Lifecell.
Також можливе підключення за допомогою wi-fi роутера з наявністю вмонтованого модему. Комплектація таких пристроїв передбачає наявність роз'єму для сім-карти. Після встановлення сім-карти можлива роздача інтернету користувачам. Перед тим як купувати стартовий пакет, слід дізнатися у оператора, чи передбачено роздачу для даного тарифу.
Вибираючи мережу, слід поцікавитись обсягом трафіку, адже не всі тарифи надають безліміт. Щомісячна абонплата може становити від 200 грн.
Підключати інтернет в селі за допомогою модему 4G рекомендується лише за хорошого мобільного сигналу.
До переваг 3G та 4G інтернету можна віднести:
можливість використання практично у будь-якій місцевості;
мобільні функції, можливість встановлення обладнання в інших місцях;
відсутня залежність від обриву кабельних ліній та ремонтних робіт.
До недоліку можна віднести нестабільний сигнал та низький рівень перешкодозахищеності. Швидкісні характеристики змінюються відповідно до погодних умов, мережевого навантаження, прямої видимості, відстані від ЛЕП, особливостей місцевості. До мінусів також можна віднести обмежений обсяг трафіку для деяких тарифів та високі ціни на необмежені пакети.
Не кожен знає, що потрібно, щоб провести інтернет у селі, якщо мобільний зв'язок не ловить, а до міської межі дуже далеко. У таких ситуаціях можливе підключення через супутник. Вартість комплектів для одностороннього з'єднання нижче, однак, не підходить за відсутності можливості підключення до наземних мереж. У цих ситуаціях слід віддавати перевагу обладнанню, що передбачає двосторонню передачу даних за допомогою супутника.
До недоліків можна віднести:
високу абонентську плату та дороге обладнання;
погодні умови визначають швидкість з'єднання та якість сигналу;
для монтажу та налаштувань потрібно звертатися до фахівця.
Підключити інтернет для сільської місцевості через супутник коштуватиме приблизно від 2000 гривень. Ця сума передбачає підключення, встановлення та налаштування. Вартість абонплати складає від 500 гривень на місяць.
Можна зробити висновок, що для сільської місцевості краще вибирати кабельний та мобільний 3G/4G інтернет, оскільки вони мають гарну швидкість та вигідні за ціною.