Кошик
503 відгуків

Як правильно встановити та налаштувати 4G антену?

Як правильно встановити та налаштувати 4G антену?

Для покращення сигналу бездротового інтернету можна використовувати додаткові пристрої - зовнішні підсилюючі 4g антени Mimo. Від правильного розташування та встановлення цих девайсів залежить стабільність та швидкість прийому-передачі даних, а значить і якість мобільного інтернету. Давайте розглянемо, як встановити 4g антену в залежності від її типу, а також розберемося з особливостями налаштування девайсу.

 

Де і як розмістити підсилюючу антену

У містах, де сигнал мобільного зв'язку досить хороший, можна використовувати всеспрямовані антени. Такий пристрій встановлюють у квартирі, офісному приміщенні або автомобілі, щоб підвищити швидкість прийому передачі даних.

Зовнішня антена 4g всеспрямованого типу відрізняється круговою направленістю, тому не потребує високоточного налаштування. Відповідно коефіцієнт посилення такого пристрою невеликий. Як варіант, всеспрямовану антену можна поставити на підвіконні або на іншій рівній поверхні, закріпити на стіні або стелі.

Якщо ваш будинок або офіс знаходиться далеко від мобільної вежі, краще використовувати спрямовану антену для модему 4G. Вона може бути параболічною або панельною. У даному випадку коефіцієнт посилення значно вищий - до двадцяти семи децибелів. Пристрій розміщують зовні приміщення, намагаючись закріпити якомога вище.

Сигнал, що надходить від базової станції до приймаючого пристрою, може значно знижуватися по дорозі. Як правило, йому заважають:

  • високі дерева, пагорби та просто великі відстані;

  • будівлі та дахи, що відображають мобільний сигнал та частково його розсіюють.

Щоб уникнути впливу цих перешкод, антену розташовують високо над землею.

встановлення 4g антени

 

Як правильно направити антену 4g

Антена для посилення сигналу 4g має бути спрямована на найближчу станцію мобільного зв'язку. Визначити розташування вежі можна за допомогою зору або за картою в інтернеті (наприклад, по cellmapper).

Для максимально точної установки варто орієнтуватися на рівень сигналу. Виконайте кілька нескладних дій:

  • підніміть антену так високо, на скільки це можливо (наприклад, помістіть на дах будинку);

  • підключіть до пристрою модем або роутер, а до нього у свою чергу – планшет чи ноутбук;

  • повертайте підсилюючу антену, на десять-п'ятнадцять градусів, переглядаючи рівень сигналу на роутері або модемі;

  • виберіть оптимальний напрямок (з найвищим сигналом) та зафіксуйте прилад у такому положенні.

 

Як налаштувати антену 4g: основні показники

Основний показник сигналу бездротового інтернету - RSSI, що визначає потужність вхідного сигналу (може вимірюватися у відсотках або децибел-міліватах дБм). Існує також RSRP - показник першого прийнятого сигналу при підключенні до станції, однак його можна не розглядати, орієнтуючись на RSSI.

Для стандарту 3G зв'язку співвідношення сигналу до стороннього шуму визначається показниками Ec/lo, для 4G - показником CINR (SINR). Вони відображають швидкість передачі даних, яка може погіршуватись при високому завантаженні мережі.

Якщо ви налаштовуєте зовнішню антену 3G, спочатку варто орієнтуватися на потужність сигналу. Якщо ви використовуєте стандарт зв'язку 4G, приділяйте увагу СINR, що визначає вплив сторонніх шумів.

Для виведення сигналу з підсилюючої антени, на модем або мобільний інтернет роутер використовується кабель. Від типу та характеристик останнього залежить величина втрат у фідері, якість та швидкість обміну даних. Мінімізувати втрати дозволяють дроти типу «вита пара».

Для додаткових консультацій щодо встановлення та налаштування можна звернутися до фахівців компанії 4G-mereja.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner