Ще нещодавно користувачі України задовольнялися зв'язком 3G, а стандарти наступного покоління поширювалися лише на деякі великі міста. Сьогодні мережі 4G доступні для більшості українців і охоплення поступово збільшується.
Українські оператори пропонують тарифи, які підтримують цей стандарт, а 4g LTE модеми продаються у всіх магазинах інтернет-обладнання. Давайте розберемося, що собою представляють популярні стандарти зв'язку і чи є між ними відмінності.
Неважко помітити, що більшість сучасних смартфонів, які підтримують 4G, мають в описі приставку LTE. Крім того, її можна побачити у пропозиціях операторів. Як правило, характеристика вказується в такий спосіб - 4G (LTE), через що у споживачів складається думка, що 4G і ЛТЕ - одне й те саме. Справді, обидві технології належать одному поколінню, проте між ними є певні відмінності, на яких компанії, зазвичай, не акцентують увагу.
Щоб зрозуміти, у чому різниця між LTE та 4G, варто розглянути ці технології окремо.
Стандарт зв'язку четвертого покоління 4G було визнано женевською конвенцією у 2008 році. Творці технології заявляли, що швидкість стаціонарного зв'язку чи інтернету досягатиме 1Гб/с, а рухливих користувачів становитиме 100Мб/с. Бездротовий інтернет четвертої генерації забезпечувався технологіями двох типів – WiMAX2 та Long-Term Evolution.
Однак на практиці, коли мережа була випробувана у широких масах, виявилося, що швидкість не досягає обіцяного показника. Маркетинг зробив свою справу і технологія реалізовувалась як 4G, але повністю їй не відповідала.
Таким чином, можна вважати технологію LTE якоюсь проміжною ланкою в історії розвитку мобільного інтернету. Заявлених спочатку характеристик четверте покоління зв'язку досягло лише з виходом стандарту 4G+, який називають LTE-А (Advanced). Що означає 4g плюс? По суті, це і є повноцінна технологія 4G, яка не лише досягає обіцяних показників швидкості, а й перевершує їх.
Технологія Long-Term Evolution стала результатом розробок, які проводились декілька років, з метою покращити існуючий на той час зв'язок 3G. Спочатку вона позиціонувалася як покращений стандарт третього покоління. Однак за рішенням МСЕ (Міжнародного союзу електрозв'язку) удосконалену технологію стали позначати як 4G, оскільки покращення були визнані суттєвими порівняно з попередньою генерацією. Цим скористалися компанії виробники, пропонуючи новий стандарт як 4G LTE: з одного боку, технологія дійсно була на рівень вищою, але обіцяних показників все ж таки не досягала. Таким чином, LTE є покращеним стандартом третього покоління, але дещо не дотягує до повноцінного четвертого (на відміну від LTE Advanced).
Варто враховувати, що LTE-A сьогодні підтримують лише смартфони середнього та високого цінового діапазону, а бюджетні девайси, як і раніше, орієнтовані на LTE. Вибираючи смартфон або планшет, скрупульозно вивчайте технічні характеристики, переглядайте огляди та читайте форуми – це найкращий спосіб розібратися самостійно та купити саме те, що потрібно.
Виходячи з вищезгаданого, можемо підсумувати: технологія LTE створювалася спеціально для підвищення швидкості та забезпечення надійності стандарту третього покоління, оскільки попит на мобільний інтернет швидко збільшувався. І нехай технологія не досягла заявлених для 4G характеристик, але значно спростила подальший перехід на нову генерацію – стандарти швидкості, що перевищують 100 Мбіт/с. Сьогодні можна сказати, що повноцінний стандарт 4G Advanced швидше, ніж LTE.