2 999 ₴
На перший погляд може здатися, що це примітивний і старомодний ґаджет. Але зовнішність, як ми знаємо, буває обманлива — у корпусі цього девайса прихований досить потужний 3G/4G модем функціонування і швидкодія якого обробляється сучасним процесором Qualcomm MDM9225. Цей портативний роутер також відомий як Vodafone R216-Zоскільки випускається спеціально для компанії Vodafone і має характерний логотип прямо на лицьовій частині корпусу. Працює в мережах мобільних операторів GSM/UMTS/LTE та підтримує технології 2G/3G і 4G, водночас здатний розганятися до 42,2 Mbit (у режимі 3Ж) і до 150 Mbit у режимі 4Ж. Також у нього трохи більша місткість акумуляторної батареї (чим у схожих моделях цієї цінової категорії) і становить 2300 мА·год. Виробник заявляє, що її вистачить до 6 годин безперервної роботи. Параметри вбудованого Wi-Fi модуля теж трохи кращі, ніж у конкурентний девайсів — підтримка частоти 2,4 ГГц і 5 ГГц із почерговою роботи, а параметри мережі — 10 на 10 (радіус дії та кількість максимальних під'єднань), також доступна функція безпечного під'єднання WPS. Для місць із поганим покриттям передбачені порти для під'єднання підсилювальних антен. Мобільний 4G-роутер ZTE R216-Z на жаль, не отримав екрана для зображення інформації, але має чотири індикатори, які відбивають: рівень заряджання батареї, працездатність Вай-Фай, прийняті СМС та рівень приймання мережі. Для адміністрування роутера використовується сторінки WEB-адміністратора. З додаткових функцій апарат підтримує NAT і DMZ, фільтри за MAC і IP-пусі, а також WEP, WPA, WPA2.
Кишеньковий маршрутизатор має широкий набір мереж, у яких його можна використовувати. Швидкодія ZTE R216-Z забезпечується процесором Qualcomm MDM9225 — новенький проц підтримує гарну продуктивність за малого споживання енергії, завдяки чому апарат не нагрівається до високих температур і не садить акумулятор. І так, у списку підтримуваних мереж є: мережа 2G — GSM/GPRS/EDGE частоти 850/900/1800/1900 mHz (швидкість доступу до 474 КБ/с), мережа 3G UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/DC-HSPA+ частоти 850/900/19002100 mz (швидкість до 422 МБ/С), мережа 4GTE категорії LTE категорії B3/B7/B8/B20 на частотах 1800/2600/900/800 mHz (на сьогодні це найшвидша технологія передавання даних в Україні, досягає до 150 МБ/с). Його можна використовувати з будь-яким оператором (який використовує ці мережі та частоти) як в Україні, так і закордоном. У нас це: 3Моб, Лайфсел, Водафон, Київстар.
Мінімалістичний дизайн позбавив цього агрегату повноцінного екрана, але натомість обладнаний інформативними лампочками стану деяких функцій. Розміщені вони в ряд на передній частині роутера під пластиковою вставкою, що імітує скло. Кожен індикатор інформує про конкретну функцію та її стан на цей момент:
1. Рівень заряду батареї, колір індикатора:
зелений — заряджений
зелений блимає — заряджається
червоний блимає — низький заряд
не горить — режим очікування, не заряджається
2. Індикатор роботи Wi-Fi та WPS, колір:
синій — вай-фай активний
синій блимає — активний WPS
3. Текстові повідомлення SMS, колір індикатора:
синій — актуальний SMS
синій блимає — вхідні SMS повні
не горить — немає повідомлень
4. Рівень приймання мережі, колір індикатора:
червоний — потрібний SIM-картка або PIN-код
червоний блимає — пошук мережі
бурштиновий — низький сигнал
зелений блимає — доступно 2G або 3G
зелений — під'єднаний до 2G або 3G
синій блимає — доступний LTE
синій — під'єднаний до LTE
Повноцінне керування девайсом відбувається за допомогою будь-якого браузера через сторінку адміністратора через IP-адесу 192.168.0.1 (логін і пароль для авторизації admin). Тут буде доступна вся інформація з докладним описом працездатності, доступ до параметрів, а також можливість змінити параметри під себе.
Для власників флагманських смартфонів, планшетів і всього топового обладнання 4G маршрутизатор ZTE R216-Z може роздавати бездротовий доступ на частоті 5 ГГц, що збільшує його радіус дії та швидкість передавання інформації між пристроями. Також у наборі є стандартна частота мовлення на 2,4 ГГц, яку підтримують усі девайси без винятку, але ось працювати на них роутер може тільки почергово. Стандартний радіус обслуговування вбудованого модуля WiFi IEEE 802.11 b/g/n становить 10 метрів і 10 одночасних конектів.
Користувачі, які не люблять роздавати свій пароль ліворуч і праворуч, можуть використовувати корисну функцію безпечного під'єднання без внесення пароля — WPS. Характерну кнопку з такою назвою можна спостерігати на бічній частині корпусу ґаджета. Вона сприяє швидкій активації й деактивації цієї функції, щоб заощадити ваш час і залишити в безпеці ваші персональні дані.
За своїм статусу апарат обладнаний гарною вбудованою антеною, яка забезпечує його стійким і стабільним прийманням мережі. Але що робити, якщо в населеному пункті погано добиває мережу оператора або місце розташування просто не вдале (яма або височина)? Для цього 3G/4G модем ZTE R216-Z обладнаний двома антенними роз'ємами з конекторами типу TS9 і підтримкою антенної технології MIMO. У такий спосіб стане можливим паралельне під'єднання двох антен для потужнішого посилення приймання сигналу. З такими можливостями та за правильного встановлення всього обладнання можна витягнути мережу, навіть якщо її не було зовсім.
Наявність вбудованого драйвера з автоматичними параметрами дає змогу налагодити одночасну роботу маршрутизатора через бездротовий доступ — WiFi та кабельне USB-під'єднання. Це незамінна штука, якщо немає Вай-Фай модуля в персональному комп'ютері, позаяк в іншому випадку, щоб під'єднатися, потрібно купувати USB WiFi адаптер. Під час приєднання приладу через кабель, на ПК відкриється пропозиція про інсталяції програмного забезпечення, потрібно скористатися встановленням і вибрати місце для збереження програми. Після цього все налаштується автоматично і згодом з'явиться інтернет. У разі повторного під'єднання потрібно просто трохи почекати, щоб з'явився доступ до мережі.
Як уже згадувалося раніше, ця модель має трохи більший обсяг батареї, ніж схожі побратими. Для прикладу в таких ґаджетах переважно АКБ комплектуються від 1500 до 1800 мА·год, але в Vodafone R216-Z впихнули аж 2300 мА·год. За повного заряду тривалість автономного використання приладу становить до 6 годин роботи — заявлено виробником. Заряджати ґаджет можна від мережі 220W або від автомобільної зарядки, потужність струму блока живлення 5B-1A. Можна використовувати портативні акумуляторні батареї Power Bank, але не рекомендуємо використовувати їх на постійній основі.
Цілком невеликий корпус дає змогу тягати електронний ґаджет із собою й користуватися ним у разі потреби. Легке та просте керування (одним натисканням кнопки) дають змогу юзеру швидко під'єднатися до всесвітньої павутини та повноцінно насолоджуватися швидким і стабільним інтернетом, хай де він буде. Розмір корпусу становить: ширина 104 мм, довжина 64,5 мм і 14,5 мм товщини. Разом із батарейкою апарат важить 106 грамів. Сумісність під час під'єднання через USB гарантується на Windows XP, Vista, 7, 8/8.1, 10, Mac OS, linux.
Основні | |
---|---|
Стандарт з'єднання | 802.11 n |
Швидкість з'єднання | 450 Мбіт/сек |
Тип антени | Внутрішня |
Підтримка роботи в двох діапазонах | Так |
Кількість USB-портів | 1 |
Режим моста | Так |
Стан | Новий |
Кількість підтримуваних SIM-карт | 1 |
Загальні | |
Живлення | Акумулятор |